2001-ben nyár elején döntöttünk úgy, hogy elkezdjük az első Bükk Maraton megszervezését, nagyon rövid idő maradt szeptember 9-ig.
A versenyt megtervezni és lebonyolítani nagy kihívás volt.1.1

Az első versenynek és még az azt követő két maratonnak a rajt cél területe az egri Tesco parkolóban volt, a következő verseny költözött a parkolóból, egyrészt kinőtte azt, másrészt bővítették az áruházat, ezért lecsökkent a parkoló helyek száma. A IV. Bükk Maraton az Omya Kőbánya üzemi területén zajlott le. Az infrastruktúra nem lett elégséges, ezért aztán az ötödik maratontól leköltöztünk a vasút mellé, ez szintén a kőbánya területe volt. Itt öt évig működött a rendezvény, az indulók száma volt amikor megközelítette az 1500 főt.55 km 36

A jubileumi X. futam Felsőtárkányba az Egeres-völgybe költözött. Ezt követően még tíz Bükk Marcit szerveztünk Felsőtárkányban, elképesztő kihívás volt a mezőn megteremteni évről-évre a rendezéshez szükséges feltételeket.13

A XX. rendezvény után döntöttünk úgy, hogy ideje tovább lépni, így a 2021. évi Bükk Hegyikerékpár Maraton a Bélapátfalván megszűnt cementgyár kőbánya udvarában szervezzük meg augusztus 1-én, itt új start-cél területtel és az összes távon megújult pályákkal várunk mindenkit.